2012 Polish Junior & Cadet Open - ITTF Premium Junior Circuit,30 May 2012 - 03 Jun 2012, Cetniewo, POL
V dňoch 29.5.2012-3.6.2012 sa Matúš Diko, Andrej Kaššay a Katka Belopotočanová predstavia vo farbách slovenskej republiky na medzinárodných majstrovstvách Poľska, ktoré svetová stolnotenisová federácia ITTF zaradila medzi bodované podujatia svetového pohára "2012 Polish Junior & Cadet Open - ITTF Premium Junior Circuit,30 May 2012 - 03 Jun 2012, Cetniewo, POL" . Podujatia sa zúčastnia národne reprezentácie z 28 štátov štyroch kontinentov.
Andrej Kaššaya Matúš Diko budú štartovať v jednom družstve pod hlavičkou Slovakia B a v súťaži jednotlivcov a štvorhier. Katka Belopotočanová spolu s Cerovskou bude štartovať v družstve Slovakia B. V súťaži štvorhier bude Katka štartovať s Jantošovou.
Priebežné výsledky bude možné sledovať na stranke šampionátu: https://www.ittf.com/competitions/competitions2.asp?Competition_ID=2146&category=WJC
Súťaž družstiev:
1/6 09:00 |
Table 12 |
SLOVAKIA B |
vs |
HUNGARY |
3-1 |
1/6 12:00 |
Table 5 |
SLOVAKIA B |
vs |
ENGLAND |
1-3 |
1/6 15:30 |
Table 3 |
SLOVAKIA B |
vs |
POLAND B |
0-3 |
Slovakia B (Diko+Kaššay) po víťazstve na Maďarskom, smolnej prehre s Anglickom a prehre s B reprezentáciou Poľska obsadila v skupine tretie miesto a celkové 17.-24.miesto.
https://www.ittf.com/ittf_team_events/team_groups_of_4_web_a1.asp?Tour_Code=2146&s_Event_type=CBTG
1/6 15:30 |
Table ? |
SLOVAKIA B |
vs |
BYE |
0-0 |
1/6 15:30 |
Table 23 |
SLOVAKIA B |
vs |
GERMANY A |
0-3 |
1/6 15:30 |
Table 19 |
SLOVAKIA B |
vs |
PORTUGAL |
3-2 |
Slovakia B (Belopotočanová +Cerovská ) po výhre nad Portugalskom a prehre s Nemeckom postúpila do finálovej súťaže z druhého miesta.
https://www.ittf.com/competitions/competitions2.asp?Competition_ID=2146&category=WJC
06/01/2012 6:30:00 PM |
Table 15 |
SLOVAKIA B |
vs |
HUNGARY A |
Slovakia B (Belopotočanová +Cerovská ) po smolnej prehre s reprezentáciou Maďarska obsadila konečné 9.-16, miesto .
Súťaž jednotlivcov:
11:45 2/6/2012 |
Table 13 |
KASSAY Andrej SVK |
vs |
KHOSHBAKHT Omid SWE |
0:3 |
12:45 2/6/2012 |
Table 7 |
KASSAY Andrej SVK |
vs |
BASHIRI Mohammad IRI |
3:0 |
Andrej Kaššay po prehre so Švédom KHOSHBAKHT Omid a výhre s Iráncom BASHIRI Moham postúpil do finálovej súťaže z druhého miesta.
10:45 2/6/2012 Table 13 | DIKO Matus SVK | vs | DUGIEL Adrian POL | 0-3 |
12:45 2/6/2012 Table 13 | DIKO Matus SVK | vs | KUCERA Stanislav CZE | 2-3 |
Matúš Diko po prehre s Poľskou dvojkou DUGIEL Adrian a nešťastnej prehre s českou dvojkou KUCERA Stanislav ( Matúš viedol až prekvapivo ľahko 2:0 na sety) do finálovej súťaže nepostúpil.
https://www.ittf.com/competitions/test/_groups_matches_1.asp?Event_Type=CBP&Competition_ID=2146&rnd=
11:45 2/6/2012 Table 22 |
BELOPOTOCANOVA Katarina SVK |
vs |
EGEHOLT BANG Sofie DEN |
3-2 |
12:45 2/6/2012 Table 18 |
BELOPOTOCANOVA Katarina SVK |
vs |
NIKITCHANKA Alina BLR |
1-3 |
13:45 2/6/2012 Table 12 |
BELOPOTOCANOVA Katarina SVK |
vs |
DIENDORFER Ines AUT |
3-0 |
Katka Belopotočanová po výhre s Dánkou EGEHOLT BANG Sofie a Rakúšankou DIENDORFER Ines a prehre s Bieloruskou NIKITCHANKA Alina postúpila do finálovej súťaže z druhého miesta.
https://www.ittf.com/competitions/test/_groups_matches_1.asp?Event_Type=CGP&Competition_ID=2146&rnd=
Finálová súťaž:
09:30 - 3/6/2012 Table 23 |
DIKO Matus SVK |
vs |
MAGULSKI Damian POL |
2-3 |
Matúš Diko po prehre s Poliakom MAGULSKI Damian (s ktorým má aktívne skóre) obsadil konečné 67.-78.miesto
19:00 - 2/6/2012 Table 17 |
KASSAY Andrej SVK |
vs |
BLOMQVIST Adam SWE |
1-3 |
Andrej Kaššay po prehre so Švédom BLOMQVIST Adam obsadil konečné 33.-50.miesto.
18:30 - 2/6/2012 Table 6 |
BELOPOTOCANOVA Katarina SVK |
vs |
GAYDEY Oleksandra UKR |
3-0 |
10:00 - 3/6/2012 Table 6 |
BELOPOTOCANOVA Katarina SVK |
vs |
WOLF Jennie GER |
0-3 |
Katka Belopotočanová po víťazstve nad nepríjemnou ukrajinskou obranárkou GAYDEY Oleksandra a prehre s Nemkou WOLF Jennie obsadila konečné 17.-32.miesto.
Súťaž štvorhier:
16:15 - 2/6/2012 Table |
JANTOSOVA Denisa SVK / BELOPOTOCANOVA Katarina SVK |
vs |
BYE |
0-0 |
17:00 - 2/6/2012 Table 6 |
JANTOSOVA Denisa SVK / BELOPOTOCANOVA Katarina SVK |
vs |
KNYSZEWSKA Paulina POL / WOZNIAK Zuzanna POL |
0-3 |
Slovenská dvojica JANTOŠOVÁ Denisa / BELOPOTOČANOVÁ Katarína mala v prvom kole voľný žreb, v druhom kole prehrala s poľskou dvojicou KNYSZEWSKA Paulina / WOZNIAK Zuzanna a obsadila konečné 17.-32.miesto.
16:15 - 2/6/2012 Table |
KASSAY Andrej SVK / DIKO Matus SVK |
vs |
BYE |
0-0 |
17:00 - 2/6/2012 Table 22 |
KASSAY Andrej SVK / DIKO Matus SVK |
vs |
PICCOLIN Jordy ITA / BRESSAN Luca ITA |
1-3 |
Námestovská dvojica KAŠŠAY Andrej / DIKO Matúš mala v prvom kole voľný žreb, v druhom kole prehrala s talianskou dvojicou PICCOLIN Jordy / BRESSAN Luca a obsadila konečné 17.-32.miesto.
Nakoľko námestovci absolvujú takéto významné podujatia iba sporadicky nemajú vo svetovom rebríčku vybojované miesto zodpovedajúce ich výkonnosti a konečný výsledok na takýchto podujatiach je vo veľkej miere vecou žrebu. Aby vôbec postúpili do finálovej súťaže, ako nasadené trojky resp.štvorky v skupine musia hneď na začiatku zdolať jedného až dvoch súperov z prvej stovky svetového rebríčka. Na tomto konkrétnom podujatí napríklad v súťaži družstiev Andrej Kaššay porazil a Matúš Diko zviedol vyrovnaný zápas s neskorším finalistom súťaže jednotlivcov MAJOROS Janos Bence z Maďarska.