Medzinárodné majstrovstvá Slovenska minikadetov 15.-17.3.2013 - SLOVAK OPEN MALACKY

14.03.2013 20:59

V dňoch 15.-17.3.2013 sa v Malackach budú konať medzinárodné majstrovstvá Slovenska minikadetov. Slovenský stolnotenisový zväz do reprezentačných družstiev nominoval Dalibora Diku a Katku Belopotočanovú. Dalibor bude hájiť farby Slovenskej republiky v súťaži družtiev, v súťaži jednotlivcov a v súťaži štvorhier. Katka bude hájiť farby Slovenskej republiky v súťaži jednotlivcov a v súťaži štvorhier,  v súťaži družtiev bude štartovať spolu s Nikou Puchovanou so Zvolena pod hlavičkou Ružomberka. Na podujatí sa predstavia aj Martin Kyseľ a Natália Divínska z Tvrdošína a námestovský odchovanec Martin Makúch z Krušetnice.

Priebeh šampionátu bude možné sledovať na stránke podujatia : https://www.malacky-open.sk/ a taktiež sa budeme snažiť aktuálne informácie prináśať na stránke námestovského stolnotenisového oddielu.

Súťaž družstiev - chlapci

Group B SVK BEL/IT ISR Por.
SLOVAKIA X 2:3 3:0 1
BELGIUM/ITALY 3:2 X 3:0 2
ISRAEL 0:3 0:3 X 3

Daliborove Slovakia po víťazstve na Izraelcami a tesnej prehre s Belgicko/Talianským družsvom postupilo do finálovej súťaže z druhého miesta. Dalibor v oboch zápasoch robil 1,5 boda.

Finálová súťaž družstiev chlapcov:

Štvrťfinále SLOVAKIA vs GREECE/PORTUGAL 3:2
Semifinále SLOVAKIA vs SLOVAKIA/POPROČ 3-0
Finále SLOVAKIA vs
Belgium/Italy

3-1

Daliborove reprezentsačné družstvo SLOVAKIA sa po reparáte zo základnej skupiny stalo víťazom družstiev ;-)

Súťaž družstiev - dievčatá

Group E HUN/IRL RBK AUT MAL
HUNGARY/IRELAND X 0:3 3:0 3:0
RUŽOMBEROK SVK 3:0 X 3:0 3:0
AUSTRIA 0:3 0:3 X 3:0
MALACKY SVK 0:3 0:3 0:3 X

Katkine družstvo po troch víťazstvách v skupine vo veľkom štýle, keď súperkám nepustilo ani jediný set postúpilo do finálovej súťaže z prvého miesta.

Finálová súťaž družstiev dievčat:

1.kolo RUŽOMBEROK SVK vs Voľný žreb -
Štvrťfinále RUŽOMBEROK SVK vs HUNGARY 3-1
Semifinále RUŽOMBEROK SVK vs ITALY 3:1
Finále RUŽOMBEROK SVK vs SLOVAKIA 1:3

Katkine družstvo Slovakia/Ružomberok po tesnej prehre 2-3 s reprezentačným družstvom slovenska obasadilo 2.miesto.

0-3

Dalibor sa po semifinálovej prehre v súťaži jednotlivcov nedokázal psychicky vzchopiť a víťazstvo vo finálovom zápasa v súťaži štvorhier  Belgicko-Talinaskej dvojici Kosolsky-Oyebode   viac-menj daroval. Slovenská štvorhra Diko/Čermák obsadila konečné druhé miesto, ktoré by bolo pred šampionátom považované za úspech, ale v zrkadle predošlých výsledkov a v prípade disciplinovaného výkonu chlapci mali aj na viac.

2-3

Štvorhra Belopotočanová/Púchovanova vo fínále podľahla 2:3 svojim reprezentačnym koleginiam Kukuľkovej/Labošovej a obsadila konečné druhé miesto.

Súťaž jednotlivcov chlapci:

DIKO KOGAN FUSEK Por.
DIKO Dalibor SLOVAKIA X 3-0 3-0 1
KOGAN Daniels LATVIA 0-3 X 0-3 3
FUSEK Patrik SVK 0-3 3-0 X 2

Dalibor nepustil súperom ani set a postúpil do finálovej súťaźe z prvého miesta.

vs OYEBODE Johm ITALIA 2-3

Dalibor Diko psyhicky nezvládol svoj semifinálový zápas s talianským reprezentantom OYEBODE Johm ( za stavu 2:2 na sety Dalibor viedol 8:6) a obsadil konečné tretie miesto, pričom deň pred tým v súťaži družstiev porazil oboch finalistov.

Súťaž jednotlivcov dievčata:

Belopotočanová Harasztovich Ščiglaité Por.
BELOPOTOČANOVÁ Katarína SLOVAKIA X 3-0 3-0 1
HARASZTOVICH Fanni HUNGARY 0-3 X 3-0 2
ŠČIGLAITÉ kornélija LITHUANIA 0-3 0-3 X 3

Katka nepustila súperom ani set a postúpila do finálovej súťaźe z prvého miesta.

Finálová súťaž jednotlivcov-dievčatá

1.kolo

BELOPOTOČANOVÁ Katarína

2.kolo

vs LABOŠOVÁ Ema SLOVAKIA 0-3

Katka Belopotočanova prehrala zápas so svojou reprezentačnou kolegiňou Emou Labošovou a obsadila komečné 9.-16.miesto.