Slovenský pohár mladších žiakov - 26.2.2012 tretí turnaj vo Veľkých Uhercoch a Považskej Bystrici
V nedeľu 26.2.2012 sa vo Veľkých Uhercoch konal tretí turnaj Slovenského pohára mladších žiakov. Z Oravy vycestovalo na podujatie osem chlapcov. Výborný výkon podali najmä Námestovčania Šimon Gemeľa a Dalibor Diko.
Základné skupiny - elitná šestnástka:
Šimon Gemeľa - Wiltschka Dávid (Galanta) - 1:3
Šimon Gemeľa - Laboš Adam (Valaliky) - 3:1
Šimon Gemeľa - Valášek Tomáš (Veľké Uherce) - 3:0
Šimon postúpil z elitnej skupiny do finálovej súťaže z druhého miesta.
Briš Martin - Veis Matúš (N.Zámky) - 1:3
Briš Martin - Špánik Tibor (Nitra) - 0:3
Briš Martin - Reho René (Košice) - 0:3
Martin Briš postúpil do bojov o deviate miesto zo štvrtého miesta v elitnej skupine.
Základné skupiny:
Kojda Lukáš - Vlacuška Martin (Nitra) - 0:3
Kojda Lukáš - Filus Jakub (Žiar.n.Hronom) - 2:3
Kojda Lukáš - Houdek Richard (Veľké Uherce) - 3:0
Kojda Lukáš obsadil v skupine tretie miesto a konečné 57.-76. miesto.
Makúch Damian - Turek Tomáš (Lazany) - 0:3
Makúch Damian - Truchlík Jozef (Čadca) - 2:3
Makúch Damian - Hajdušek Martin (Nitra) - 3:0
Makúch Damián obsadil v skupine tretie miesto a konečné 57.-76. miesto.
Sahúl Filip - Vico Dávid (Valaliky) - 1:3
Sahúl Filip - Cyprich Samuel (Čadaca) - 0:3
Sahúl Filip - Flimel Jakub (Otrhánky) - 0:3
Sahuľ Filip obsadil v skupine štvrté miesto a celkové 77.-95. miesto.
Bebej Jaroslav - Truska Martin (Veľké Uherce) - 3:1
Bebej Jaroslav - Turek Teodor (Lazany) - 3:0
Bebej Jaroslav - Vitek Daniel (Pezinok) - 3:0
Bebej Jaroslav postúpil do baráže z prvého miesta.
Kysel Martin - Kovác Maxim (Karlová Ves) - 3:2
Kysel Martin - Cyprich Radovan (Čadca) - 3:0
Kysel Martin - Kalinka Timotej (Martin) - 3:0
Kyseľ Martin postúpil do baráže z prvého miesta.
Diko Dalibor - Cicmiš Dušan (Trnovec.n.Váhom) - 3:0
Diko Dalibor - Šajty Filip (Pezinok) - 3:0
Diko Dalibor - Feco Samuel (Vranov n.Topľou) - 3:0
Dalibor Diko postúpil do baráže z prvého miesta.
Baráž:
Bebej Jaroslav - voľný žreb
Bebej Jaroslav - Mikuš Dávid (Topoľčany) - 1:3
Bebej Jaroslav obsadil konečné 33.-48.miesto.
Kyseľ Martin - voľný žreb
Kyseľ Martin - Tomko Patrik (Nitra) - 3:1
Kyseľ Martin - Truska Marti (Veľké Uherce) - 0:3
Kyseľ Martin obsadil konečné 25.-32.miesto.
Diko Dalibor - voľný žreb
Diko Dalibor - Hurka Rastislav (Valaliky) - 3:1
Diko Dalibor - Hudec Alexander (Trenčín) - 3:0
Diko Dalibor - John Marek (Ružomberok) - 3:2
Diko Dalibor postúpil z baráže do finálovej súťaže.
Finálová súťaž:
Briš Martin - Pindura Tobiáš (Ružomberok) - 3:0
Briš Martin - Horňák Tomáš (Valaliky) - 3:2
Briš Martin - Laboš Adam (Valaliky) - 0:3
Martin Briš obsadil konečné 13.-16. miesto.
Diko Dalibor - Horňák Tomáš (Valaliky ) - 3:0
Diko Dalibor - Zelinka Jakub (Košice ) - 2:3
Diko Dalibor - Gemeľa Šimon (Námestovo) - 0:3
Diko Dalibor - Mikuš Dávi (Topoľčany ) - 2:3
Dalibora od medailového umiestnenia delili len dve loptičky, keď vo štvrťfinále so Zelinkom za stavu 2:2 na sety viedol v rozhodujúcom sete 9:2, ale nedokázal set aj napriek obrovskému náskoku dotiahnúť do úspešného konca. Dalibor Diko obsadil konečné 8. miesto.
Gemeľa Šimon - Kováč Maxim ( ) - 3:1
Šimon Gemeľa - Špánik Tibor (Nitra) - 0:3
Šimon Gemeľa - Diko Dalibor (Námestovo) - 3:0
Šimon Gemeľa - Wiltschka Dávid ( Galanta) - 2:3
Šimon Gemeľa po tesnej prehre so slovenskou jednotkou Wiltchkom z Galanty po tom, čo viedol 2:0 na sety a v treťom a štvrtom sete mal stav 9:9 obsadil konečné 6.miesto.
Kompletné výsledky: https://michalka.sk/pdf/SPM2012_velkeuherce.pdf
V ten istý deň sa konal aj tretí turnaj Slovenského pohára mladších žiačok. Suverénne si počínala Katka Belopotočanová, keď na turnaji porazila všetko, čo je prišlo pod raketu.
Základné skupiny:
Belopotočanová Katka -BULÍKOVÁ ALŽBETA (Tr.Jastrabie) - 3:0
Belopotočanová Katka - ČERMÁKOVÁ PAULA (Karlová Ves) - 3:1
Belopotočanová Katka - PEKOVÁ ZUZANA (Trnava) - 3:1
Katka po troch víťazstvách skupinu vyhrala a do finálovej súťaže postúpila z prvého miesta.
Finálová súťaž:
Belopotočanová Katka - voľný žreb
Belopotočanová Katka - PÚCHOVANOVÁ NIKOLETA (Zvolen) - 3:0
Belopotočanová Katka - KUKUĽKOVÁ TATIANA (Trnava) - 3:0
Belopotočanová Katka - URÍKOVÁ MONIKA (Považská Bystrica) - 3:1
Katka po tom, čo vo finále už druhýkrát od januárového šampionátu v maďarsku a tentokrát dokonca na domácej pôde porazila Uríkovú zaslúžene turnaj vyhrala.
Kompletné výsledky: https://www.ttcpx.webzdarma.cz/tabulky/VYSLEDKY.pdf