Slovenský pohár juniorov - 13.4.2013 štvrtý turnaj v Starej Ľubovni a Ružomberku.
V sobotu sa Námestovská výprava zúčastnila posledného tohtosezónneho podujatia Slovenského pohára juniorov v Starej Ľubovni.
Skvelý výkon podal najmä Saška Valúch, keď na turnaji nepoznal premožitela, obsadil prvé miesto, stal sa celkovým víťazom Slovenského pohára a získal titul Víťaz slovenského pohára juniorov 2012/2013 a zaroveň sa stal slovenskou jednotkou v dlhodobom rebríčku juniorov. Gratulujeme ;-)
Skupiny elitnej šestnástky:
Valúch Alexander | vs | Žatko Juraj | Nitra | 3:2 |
Valúch Alexander | vs | Gašparík Martin | Nitra | 3:1 |
Valúch Alexander | vs | Rábara Marcel | Horné Orešany | 3:1 |
Alexander Valúch postúpil do finálovej súťaze z prvého miesta.
Základné skupiny:
Sládek Samuel | vs | Šablatúra Michal | Nitra | 2:3 |
Sládek Samuel | vs | Gieci Lukáš | Trenčín | 0:3 |
Sládek Samuel | vs | Oráč Daniel | Vranov.n.Topľou | 0:3 |
Samuel Sládek do kvalifikácie nepostúpil a obsadil konečné 74.-92.miesto.
Diko Dalibor | vs | Tutura Marek | D.Kubín | 0:3 |
Diko Dalibor | vs | Straka Jeremiáš | Martin | 3:0 |
Diko Dalibor | vs | Bielesch Lukáš | Martin | 3:1 |
Dalibor Diko postúpil do kvalifikácie o postup do finálovej súťaźe z druhého miesta.
Gemeľa Šimon | vs | Mikušiak Michal | Ružomberok | 2:3 |
Gemeľa Šimon | vs | Kulla Ladislav | Čadca | 1:3 |
Gemeľa Šimon | vs | Bučko Patrik | Topoľčany | 3:1 |
Šimon Gemeľa postúpil do kvalifikácie o postup do finálovej súťaźe z druhého miesta.
Diko Matúš | vs | Takáč Jakub | Dev.n.Ves | 3:0 |
Diko Matúš | vs | John Marek | Rožomberok | 3:1 |
Diko Matúš | vs | Peko Štefan | Pezinol | 3:2 |
Matúš Diko postúpil do kvalifikácie o postup do finálovej súťaźe z prvého miesta.
Kolenčík Richard | vs | Krupanský Lukáš | Trnava | 2:3 |
Kolenčík Richard | vs | Páll Andrej | Nitra | 3:1 |
Kolenčík Richard | vs | Novotný Radovan | Spiš.St.Ves | 3:0 |
Richard Kolenčík postúpil do kvalifikácie o postup do finálovej súťaźe z druhého miesta.
Kaššay Andrej | vs | Mikuš Michal | Martin | 3:2 |
Kaššay Andrej | vs | Gombík Jakub | Šar.Michaľany | 3:0 |
Kaššay Andrej | vs | Stavač Slavomír | Prešov | 3:0 |
Andrej Kaššay postúpil do kvalifikácie o postup do finálovej súťaźe z prvého miesta.
Kvalifikácia o postup do finálovej súťaže:
Diko Dalibor | vs | Mikuš Dávid | Topoľčany | 2:3 |
Dalibor Diko po tesnej prehre s Davidom Mikušom ( hráć s reprezentačnými skúsenosťami) vo veku najmladšieho žiaka obsadil medzi slovenskou dorasteneckou špičkou pekné konečné 49.-56.miesto ;-)
Gemeľa Šimon | vs | Roba Matúš | Kežmarok | 3:0 |
Gemeľa Šimon prehre s Matúšom Robom ( hráć s reprezentačnými skúsenosťami) obsadil konečné 49.-56.miesto.
Diko Matúš | vs | Voľný žreb | - | |
Diko Matúš | vs | Bokroš Gabriel | Rožňava | 3:0 |
Diko Matúš | vs | Péter Niklas | Lučenec | 2:3 |
Matúš Diko po tom čo na svojho reprezentažného kolegu Niclasa Petera nepremenil dva matchbally obsadil konečné 25.-32.miesto.
Kolenčík Richard | vs | Václavik Richar | Rim.Sobota | 3:0 |
Kolenčík Richard | vs | Pavolka Jakub | Nitra | 2:3 |
Kolenčík Richard obsadil konečné 33.-48.miesto.
Kaššay Andrej | vs | Voľný žreb | - | |
Kaššay Andrej | vs | Tutura Marek | D.Kubín | 3:1 |
Kaššay Andrej | vs | Ševec Jakub | Nitra | 0:3 |
Andrej Kaššay svoj posledný zápas pre bolesťi chrbta skrečoval a obsadil konečné 25.-32.miesto.
Finálová súťaž:
Valúch Alexander | vs | Voľný žreb | - | |
Valúch Alexander | vs | Voľný žreb | - | |
Valúch Alexander | vs |
Péter Ingemar
|
Lučenec | 3:0 |
Valúch Alexander | vs |
Rezetka Roman
|
Nitra | 3:2 |
Valúch Alexander | vs | Kalužný Samuel | Hustopeče | 3:0 |
Alexander Valúch obsadil konečné prvé miesto.
https://www.vsstz.sk/ostz/?mod=Aktuality&id=878
V ten istý deň sa konal v Ružomberku aj turnaj Junioriek. Katka Belopotočanová opäť potvrdila svoje kvality a vo veku mladšej žiaćky obsadila medzi o päť rokov staršou slovenskou juniorskou špičkou skvelé tretie miesto.
https://www.skst.sk/getfile.php?id=1772805