Serbian Junior & Cadet Open 3.-7.10. 2012 - Vrnjacka Banja, Serbia
V dňoch 3.-7.10.2012 budú na medzinárodných majstrovstvách srbska, ktoré svetová stolnotetnisová federácia zaradilla medzi bodované podujatia svetového pohára hajiť farby slovenskej republiky Alexander Valúch, Matúš Diko, Andrej Kaššay a Katka Belopotočanová.
Alexander Valúch bude spolu s Rezetkom Romanom a Vlačuškom Patrikom z Nitry štartovať v reprezentačnom družstve Juniorov.
Matúš Diko a Andrej Kaššay bude spolu so Špánikom Tiborom z Nitry štartovať v reprezentačnom družstve kadetov.
Katka Belopotočanová bude spolu s Furkovou Karolínou z Nitry a Kukuľkovou Tatianou z Trnavy štartovať v reprezentačnom družstve kadetiek.
Všetci naši mladí reprezentanti sa predstavia vo svojích kategóriach taktiež v súťaži jednotlivcov a štvorhier.
Dianie na podujatí bude možné sledovať na oficiálnej stránke podujatia : https://www.ittf.com/competitions/competitions2.asp?Competition_ID=2180&category=wjc
a tiež v priamom prenose resp. zo záznamu na internetovej televizii: https://www.livestream.com/suboticalive
Súťaž družstiev:
Juniori:
03/10/12 | SLOVAKIA A | vs | AUSTRIA | 3-1 |
03/10/12 | SLOVAKIA A | vs | RUSSIA B | 2-3 |
03/10/12 | SLOVAKIA A | vs | MALTA A | 3-0 |
Valúchové družstvo juniorov postúpilo dofinálovej súťaže z druhého miesta a a 4.10.2012 o 9:30 bude hrať štvrťfinálový zápas z reprezentáciou Maďarska.
https://www.ittf.com/competitions/PDF_Upload/pictures/PDF23809.pdf
https://www.ittf.com/competitions/PDF_Upload/pictures/PDF23841.pdf
04/10/12 | SLOVAKIA A | vs | HUNGARY | 0-3 |
Valúchové družstvo juniorov podľahlo neskoršiemu víťazovi, favorizovanému družstvu Maďarska 0:3 a obsadilo konečné 5.-8.miesto.
https://www.ittf.com/competitions/PDF_Upload/pictures/PDF23840.pdf
Kadeti:
03/10/12 | SLOVAKIA A | vs | FRANCE A | 0-3 |
03/10/12 | SLOVAKIA A | vs | SERBIA B | 3-1 |
Námestovské družstvo Slovakia A postupuje do finálovej súťaže z druhého miesta. a 4.10.2012 o 9:30 bude hrať osemfinálový zápas z C reprezentáciou Švedska.
https://www.ittf.com/competitions/PDF_Upload/pictures/PDF23811.pdf
https://www.ittf.com/competitions/PDF_Upload/pictures/PDF23837.pdf
Družstvo kadetov 4.10.2012 o 9:30 nastúpi na osemfinálový zápas z C reprezentáciou Švedska.
04/10/12 | SLOVAKIA A | vs | SWEDEN C | 3-2 |
Chlapci švedov porazili a o 11:30 nastupujú vo štvrťfinále proti favorizovanému nominantovi svetovej stolnotenisovej federáci ITTF medzinárodnému družstvu WSA (Werner schlager academy).
04/10/12 | SLOVAKIA A | vs | WSA-MIX | 1-3 |
Kaššayove a Dikové Slovakia A po prehre 1:3 s najhorúcejším kandidátom na prvenstvo, medzinárodným družstvom nominovaným ITTF obsadilo konečné 5.-8.miesto. Družštvo WSA nakoniec skončilo druhé. Viťazom sa stal premožiteľ Slovenska v základnej skupine družstvo Francúzska.
https://www.ittf.com/competitions/PDF_Upload/pictures/PDF23835.pdf
Kadetky:
03/10/12 | SLOVAKIA A | vs | WSA-MIX | 0-3 |
03/10/12 | SLOVAKIA A | vs | FRANCE C | 1-3 |
Belopotočanovej družstvo kadetiek obsadilo v skupine tretie miesto a celkové 11.-15.miesto.
https://www.ittf.com/competitions/PDF_Upload/pictures/PDF23812.pdf
https://www.ittf.com/competitions/PDF_Upload/pictures/PDF23838.pdf
Súťaž štvorhier:
Juniori:
05/10/12 | VALÚCH Alexander/REZETKA Roman | SVK/SVK | vs | Voľný žreb | - | |
06/10/12 | VALÚCH Alexander/REZETKA Roman | SVK/SVK | vs | JANKOVIC Lazar / RACIC Nemanja | MNE /MNE | 3-1 |
06/10/12 | VALÚCH Alexander/REZETKA Roman | SVK/SVK | vs | Zostrel George / WALKER Samuel | ENG/ENG | 3-2 |
06/10/12 | VALÚCH Alexander/REZETKA Roman | SVK/SVK | vs | ECSEKI Nandor / SZITA Marton | HUN/HUN | 3-0 |
Slovenská dvojica VALÚCH Alexander/REZETKA Roman obsadila konečné delené 3.miesto.
Kadeti:
05/10/12 | DIKO Matúš/ABUSEV Artur | SVK/RUS | vs | GRBIC Nikola / MARINKOVIC Nikola | SRB/SRB | 3-2 |
06/10/12 | DIKO Matúš/ABUSEV Artur | SVK/RUS | vs | KISELEV Maxim / YARUSHIN Nikita | RUS/RUS | 0-3 |
Slovensko-Ruská dvojica DIKO Matúš/ABUSEV Artur obsadila konečné 9.-16.miesto.
05/10/12 | KAŠŠAY Andrej/BRAT Adam | SVK/SVK | vs | Voľný žreb | - | |
06/10/12 | KAŠŠAY Andrej/BRAT Adam | SVK/SVK | vs | KLOS Patrik / MARTINKO Jiri | CZE/CZE | 1-3 |
Slovenská dvojica KAŠŠAY Andrej/BRAT Adam obsadila konečné 9.-16.miesto.
Kadetky:
05/10/12 | BELOPOTOČANOVÁ Katarína/URIKOVA Monika | SVK/SVK | vs | KOEVA Zarena / MEHMED Monika | BUL/BUL | 3-2 |
06/10/12 | BELOPOTOČANOVÁ Katarína/URIKOVA Monika | SVK/SVK | vs | MAHAURI Insana / RUSINOVA Diana | LAT/LAT | 1-3 |
Slovenská dvojica BELOPOTOČANOVÁ Katarína/URIKOVA Monika obsadila konečné 9.-16.miesto.
Súťaž Jednotlivcov:
Juniori:
05/10/12 | VALÚCH Alexander | vs | SHVETC Kirill | RUS | 3-2 |
05/10/12 | VALÚCH Alexander | vs | HOFMANN Florian | AUT | 3-0 |
05/10/12 | VALÚCH Alexander | vs | KOMLUSAN Stefan | SRB | 3-0 |
Alexander Valúch postupuje do finálových bojov z prvého miesta.
https://www.ittf.com/competitions/test/_groups_matches_1.asp?Event_Type=JBP&Competition_ID=2180&rnd=
Finálová súťaž -juniori:
06/10/12 | VALÚCH Alexander | vs | Voľný žreb | - | |
06/10/12 | VALÚCH Alexander | vs | WALKER Samuel | ENG | 1-4 |
VALÚCH Alexander obsadil v suťaži juniorov konečné 9.-16.niesto.
Kadeti:
05/10/12 | DIKO Matúš | vs | JHA Kanak | USA | 0-3 |
05/10/12 | DIKO Matúš | vs | TYUTRYUMOV Aleksand | RUS | 1-3 |
05/10/12 | DIKO Matúš | vs | GRBIC Nikola | SRB | 1-3 |
Matúš Diko obsadil v skupine štvrté miesto a celkové 43.-54. miesto.
05/10/12 | KAŠŠAY Andrej | vs | BERTRAND Irvin | FRA | 1-3 |
05/10/12 | KAŠŠAY Andrej | vs | NILSSON Melker | SWE | 1-3 |
05/10/12 | KAŠŠAY Andrej | vs | JOVANOVIC Milan | STB | 3-2 |
Andrej Kaššay obsadil v skupine tretie miesto a celkové 29.-43.miesto.
https://www.ittf.com/competitions/test/_groups_matches_1.asp?Event_Type=CBP&Competition_ID=2180&rnd=
Kadetky:
05/10/12 | BELOPOTOČANOVÁ Katarína | vs | SAINT-DIZIER Eloise | FRA | 2-3 |
05/10/12 | BELOPOTOČANOVÁ Katarína | vs | HALAS Ela | SRB | 3-2 |
05/10/12 | BELOPOTOČANOVÁ Katarína | vs | DIMOVA Mihaela | BUL |
3-1 |
Katka postupuje do finálovej súťaže z druhého miesta.
https://www.ittf.com/competitions/test/_groups_matches_1.asp?Event_Type=CGP&Competition_ID=2180&rnd=
Finálová súťaž-kadetky
06/10/12 | BELOPOTOČANOVÁ Katarína | vs | CHERNORAY Daria | RUS | 0-3 |
BELOPOTOČANOVÁ Katarína obsadila konečné 16.-24.miesto