2013 Italian Junior & Cadet Open - ITTF Premium Junior Circuit,27 Feb 2013 - 03 Mar 2013, Lignano, ITA

25.02.2013 21:32

V dňoch 27.2.-3.3.2013 sa  Matúš Diko, Andrej Kaššay a Alexander Valúch predstavia fo farbách Slovenskej republiky na podujatí svetového pohára , na medzinárodných majstrovstvách Talianska: " 2013 Italian Junior & Cadet Open - ITTF Premium Junior Circuit,27 Feb 2013 - 03 Mar 2013, Lignano, ITA". Podujatia sa zúčastní 188 hráčov národných reprezentácii z 24 štátov troch kontinentov.

Andrej Kaššay bude štartovať v A-družstve kadetov slovenska spolu s Adamom Bratom z Pezinka a Tiborom Špánikom z Nitry.

Matúš Diko bude štartovať v B-druźstve kadetov slovenska spolu s Matejom Harabínom z Kežmarku.

Alexander Valúch bude štartovať v A-družstve juniorov slovenska spolu s Patrikom Vlačuškom a Michalom Pavolkom z Nitry.

Všetci traja budú hájiť farby slovenska vo svojích kategoriách aj v súťaži jednotlivcov a štvorhier.

Akruálne informácie z podujatia je možné sledovať na stránke svetovej stolnotenisovej federácie ITTF : https://www.ittf.com/competitions/competitions2.asp?Competition_ID=2203&category=WJC

a taktiež sa ich budeme snažiť podľa možnosti prinášať na stránke námestovského stolnotenisového oddielu.

Súťaž jednotlivcov - Juniori:

Group 10                             Details of group 10
 YANG Heng-Wei  TPE    3-0 3-0 3-0
 VALUCH Alexander  SVK    0-3 1-3 3-0
 NOVAK Tilen  SLO    0-3 3-1 3-0
 RIZZO Daniele  ITA    0-3 0-3 0-3

Alexander Valúch obsadil v skupine tretie miesto a postúpil do bojov o 25.-48.miesto.

VALUCH Alexander  SVK vs Voľný žreb -
VALUCH Alexander  SVK    vs PINTO Daniele ITA  3-1
VALUCH Alexander  SVK vs PERRI Roberto ITA 3-0
VALUCH Alexander  SVK vs MARCATO Luca ITA  3-2
VALUCH Alexander  SVK vs PICCOLIN Jordy ITA  1:3

Alexander Valúch po prehre s talianom Piccolin Jordi v B-finále obsadil 2.miesto a konečné 26.miesto.

Súťaž štvorhier - juniori:

PAVOLKA Michal SVK VALUCH Alexander SVK vs Voľný žreb
PAVOLKA Michal SVK VALUCH Alexander SVK vs  CHEW Zhe Yu Clarence SIN YANG Heng-Wei TPE  0-3

Slovenský pár Pavolka/Valúch obsadil konečné 9.-16.miesto.

Click here for details of Group A

Valúchové juniorské družstvo postúpilo do finálovej súťaže z druhého miesta.

HONG KONG

Juniori po tesnej prehre 2:3 vo štvrťfinále s domácimi Talianmi obsadili 5.-6.miesto. Víťazom sa stalo družstvo Číny.

Súťaž jednotlivcov - kadeti:

Group 9                             Details of group 9
 BRUCKNER Mate  HUN    3:2 2:3 3:0 2
 FRIGIOLINI Nicholas  ITA    2:3 3:1 2:3 4
 BUBEN Vlastimil  CZE    3:2 1:3 3:1 1
 DIKO Matus  SVK    0:3 3:2 1:3 3

Matúš Diko obsadil v skupine 3.miesto a celkové 29.-43.miesto. Matúš mal na každeho súpera minimálne setbal.

Group 13                             Details of group 13
 XU Jannik  GER    0:3 3:1 3:0 3
 KASSAY Andrej  SVK    3:0 3:2 3:1 1
 BERTOLINI Eric  ITA    1:3 2:3 2:3 .4
 NORCIC Luka  SLO    0:3 1:3 3:2 3

Andrej Kaššay postúpil do finálovej súťaže z prvého miesta.

Finálová súťaž kadetov:

KASSAY Andrej  SVK   vs GERHOLD Alexander GER 3-1
 KASSAY Andrej  SVK   vs CIFUENTES Horacio ARG  3-2
 KASSAY Andrej  SVK   vs KLOS Patrik CZE  1-3

Andrej Kaššay  obsadil konečné 5.-8.miesto.

Súťaž štvorhier - kadeti:

BRAT Adam SVK KASSAY Andrej SVK  vs CVETKO Tilen SLO HRIBAR Peter SLO 1-3

Slovenská štvorhra Kaššay/Brat obsadila konečné 17.-27.miesto.

DIKO Matus SVK SPANIK Tibor SVK  vs CERZA Matteo ITA PACE Leonardo ITA 3-0
DIKO Matus SVK SPANIK Tibor SVK  vs  KLOS Patrik CZE POLANSKY Tomas CZE 0-3

Slovenská štvorhra Diko/Špánik po prehre s neskoršími víťazmi turnaja obsadila konečné 9.-16.miesto.

Click here for details of Group C

Dikové Slovakia B ako posledné nasadené družstvo nemá čo stratiť, môźe iba prekvapiť.

Skupina bola nakoniec pomerne vyrovnaná. Dikové Slovakia B skončilo v skupine štvrté a celkové 19.-23.miesto. Matúša treba pochvaliť za sympatický a zodpovedný výkon,keď robil body v každom strenutí.

Click here for details of Group D

Kaššayové Slovakia A je nasadené ako siedme a má reálne šance zabojovať vo finálovej súťaži.

Andrejová Slovakia A  skončilo v skupine tretie a celkove obsadilo 13.-18.miesto.